Akrobatyka dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku już od 3 r.ż. na ogólnorozwojowe zajęcia z elementami akrobatyki sportowej. Treningi odbywają się na profesjonalnie wyposażonej sali pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej. Poprzez pozytywną atmosferę, wspieramy i motywujemy uczestników, z radością obserwując ich postępy. Prowadzimy zajęcia zarówno rekreacyjne jak i wyczynowe. Naszym celem jest podnoszenie sprawności fizycznej oraz kształtowanie sportowych cech charakteru u dzieci poprzez systematyczny trening oraz dobrą zabawę!

Zestawy ćwiczeń są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych.

W programie zajęć:

  • Nauka skoków na profesjonalnych wyczynowych trampolinach
  • Nauka skoków na profesjonalnych ścieżkach gimnastycznych AirTrack
  • Ćwiczenia ogólnorozwojowe mające na celu rozwój wszystkich zdolności motorycznych
  • Poprawa sylwetki oraz eliminowanie wad postawy
  • Ćwiczenia wzmacniające, koordynacyjne, szybkościowe, zwinnościowe, gibkościowe i skocznościowe.
  • Nauka podstawowych (przewroty w przód, w tył, stanie na głowie, mostki, skłony) i zaawansowanych elementów akrobatycznych (stanie na rękach, przerzuty: bokiem, w przód, w tył, przejścia w przód, w tył, salta, grupowe piramidy akrobatyczne i wiele, wiele innych)

Bezpieczeństwo podczas zajęć:

Do swojej pracy podchodzimy z pełną odpowiedzialnością. W szczególny sposób dbamy o bezpieczeństwo i dyscyplinę podczas zajęć. Zestawy ćwiczeń dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych a zajęcia prowadzą byli zawodnicy, doświadczeni sportowcy oraz wykwalifikowani instruktorzy.

Akrobatyka sportowa jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportowych.

Rozwija podstawowe zdolności motoryczne dzieci, takie jak: SIŁA, WYTRZYMAŁOŚĆ, SZYBKOŚĆ, SKOCZNOŚĆ, ZWINNOŚĆ, ZRĘCZNOŚĆ, GIBKOŚĆ CZY ŚWIADOMOŚĆ SWOJEGO CIAŁA, dlatego stanowi też doskonałe przygotowanie motoryczne dla uprawiania niemalże każdej innej dyscypliny sportowej. Różnorodność przyrządów na których można ćwiczyć (trampoliny, ścieżki, plansza, mini-trampy i inne) oraz elementów których można się nauczyć sprawia iż jest to bardzo atrakcyjna i lubiana przez dzieci dyscyplina sportowa. Poprzez dobrą zabawę oraz systematyczny trening, dzieci uczą się pracy w grupie, dyscypliny, skupienia, zaangażowania i pokonywania własnych słabości – jednocześnie kształtując silny charakter.

ul. Bierutowska 57-59, Wrocław