Akrobatyka dla dzieci

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia Akrobatyki Sportowej. Treningi odbywają się na profesjonalnie wyposażonej sali pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej.

Prowadzimy zajęcia zarówno rekreacyjne jak i wyczynowe. Naszym celem jest podnoszenie sprawności fizycznej oraz kształtowanie sportowych cech charakteru u dzieci poprzez systematyczny trening oraz dobrą zabawę!

Zestawy ćwiczeń są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych.

W programie zajęć:

  • Nauka skoków na profesjonalnych wyczynowych trampolinach
  • Nauka skoków na profesjonalnych ścieżkach gimnastycznych AirTrack
  • Ćwiczenia ogólnorozwojowe mające na celu rozwój wszystkich zdolności motorycznych
  • Poprawa sylwetki oraz eliminowanie wad postawy
  • Ćwiczenia wzmacniające, koordynacyjne, szybkościowe, zwinnościowe, gibkościowe i skocznościowe.
  • Nauka podstawowych (przewroty w przód, w tył, stanie na głowie, mostki, skłony) i zaawansowanych elementów akrobatycznych (stanie na rękach, przerzuty: bokiem, w przód, w tył, przejścia w przód, w tył, salta, grupowe piramidy akrobatyczne i wiele, wiele innych)

W programie zajęć:

W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci informujemy, że zestawy ćwiczeń dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych a zajęcia prowadzą byli zawodnicy, doświadczeni sportowcy oraz wykwalifikowani instruktorzy.

Akrobatyka sportowa i gimnastyka to najbardziej ogólnorozwojowe dyscypliny.

Rozwijają podstawowe zdolności motoryczne dzieci, takie jak: siła, wytrzymałość, szybkość, zwinność oraz cechy poboczne: skoczność, zręczność i gibkość.
Nasze ćwiczenia są idealnym przygotowaniem motorycznym dla dzieci do uprawiania rożnych dyscyplin sportowych.
Akrobatyka nie tylko rozwija ciało ale też i umysł.

Dzieci uczą się pracy w grupie, dyscypliny, skupienia, zaangażowania i pokonywania własnych słabości – jednocześnie kształtując silny charakter.